REKOLEKCJE ŚWIĘTORODZINNE Z POSTEM ŚW. HILDEGARDY

Św. Hildegarda z Bingen mistyczka benedyktyńska z XII w, ogłoszona doktorem Kościoła w 2012 r. przez papieża Benedytka XVI. W swej najważniejszej wizji „Scivias”- poznaj drogi, rozwija temat relacji małżeństwa mistycznego między Bogiem a ludzkością zrealizowanego we wcieleniu Jezusa. W śmierci na krzyżu Jezus oddaje życie za swą oblubienicę Kościół i uzdalnia ją aby zrodzić dla Boga nowych synów w miłości Ducha św. W swoich dziełach oprócz życia duchowego, nauk przyrodniczych i muzyki, Hildegarda zajmują się też troską o ciało poprzez zdrowe odżywianie. Nasz dom rekolekcyjny od roku 2013 podejmuje to nauczanie kościoła i proponujemy w Bąblinie styl życie wg Św. Hildegardy.

Rozbudź swoją Pasję do Jezusa ze św. Hildegardą

W diecie postnej przyjmowane są zarówno płyny w postaci herbat ziołowych, kawy orkiszowej oraz pokarmy stałe o wysokiej jakości, w skład których wchodzą orkisz, warzywa i owoce.

Czas rekolekcji z postem wg. św. Hildegardy z Bingen podzielony jest na trzy części:

  1. Czas przygotowania do postu – 2 dni (poniedziałek-wtorek)
  2. Czas postu właściwego – 3 dni (środa-piątek)
  3. Czas wychodzenia z postu – 2 dni (sobota-niedziela)

W czasie tych rekolekcji będziesz spożywać pokarmy lekkostrawne, rezygnując z białka zwierzęcego (mięso, wędliny, sery) i tłuszczów. W kolejnym etapie spożywane będą głównie produkty orkiszowe, warzywa i owoce. Nauczysz się przygotowywać dla siebie odpowiednie potrawy, przygotujemy Cię do zmiany Twoich nawyków nakierowując Cię na zdrowy tryb życia poprzez aktywność fizyczną (rozruch poranny, gimnastyka, spacery, Nordic Walking). Dzięki modlitwie porannej, codziennej Mszy św., uwielbieniu, sakramentu pokuty, adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwie i wyciszeniu doświadczysz nie tylko uzdrowienia ciała, ale również spotkania z Bogiem. Dom Rekolekcyjny w Bąblinie prowadzony przez Misjonarzy Świętej Rodziny słynie jako pionier rekolekcji z postem i jest znanych w całej Polsce i za granicą.

REKOLEKCJE ŚWIĘTORODZINNE Z POSTEM: 7 dni pobytu

Cena
Standard pokoju
1 850,00 zł/1 os.
pokój jednoosobowy z łazienką (dom główny)
1 750,00 zł/1 os.
dwupokojowy apartament dla dwóch lub trzech osób (dom główny)
1 650,00 zł/1 os.
pokój dwuosobowy z łazienką (dom główny)
1 550,00 zł/1 os.
pokój trzyosobowy z łazienką (dom główny)
1 450,00 zł/1 os.
pokój czteroosobowy z łazienką (dom główny)
1 500,00 zł/1 os.
pokój jednoosobowy standardowy (dom Wilka)
1 300,00 zł/1 os.
pokój dwuosobowy standardowy (dom Wilka)
1 200,00 zł/1 os.
pokój czteroosobowy standardowy (dom Wilka)