Zgromadzenie Misjonarzy Św. Rodziny od 24 lat, organizuje pielgrzymki do Ziemi Świętej. W roku 2017 r. udajemy się w trzech grupach. Każda grupa liczy tylko 17 osób. Zwiedzamy wszystkie dostępne miejsca święte związane z Chrystusem, apostołami, prorokami i wydarzeniami biblijnymi. Mieszkamy w Domu Polskim, w Starym Mieście Jerozolimie, prowadzonym przez Siostry Elżbietanki. Przelot w obie strony samolotem Polskich Linii Lotniczych LOT.

Informacji udziela i zapisy przyjmuje organizator i przewodnik:

 • ks. J. Antoni Żebrowski MSF (Bąblin)
 • kom. +48 604 412 093
 • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Terminy pielgrzymek:

 • 10-18 czerwca 2017 (9 dni)
 • 23 czerwca – 1 lipca 2017 (9 dni)
 • Całkowity koszt: 3 600 zł

Ramowy Program Pielgrzymki do Ziemi Świętej

DZIEŃ PROGRAM
Dzień 1:

Zbiórka uczestników pielgrzymki w Warszawie na lotnisku Okęcie o godz. 2000. Wylot z Warszawy o godz. 2255. Przelot samolotem PLL LOT na trasie Warszawa - Tel Aviv.

Dzień 2:

Przylot do Tel Avivu o godz. 345. Przejazd z lotniska autokarem do Jerozolimy i zakwaterowanie w Domu Polskim, w Starej Jerozolimie u Sióstr Elżbietanek. Po śniadaniu czas wolny, odpoczynek do obiadu. Po południu nawiedzenie kościoła biczowania i cierniem ukoronowania. Droga Krzyżowa. Zwiedzanie Bazyliki Bożego Grobu. Kolacja.

Dzień 3:

Wyjazd do Betanii. Msza św. i nawiedzenie kościoła w Betanii. Rzeka Jordan – miejsce chrztu Jezusa - odnowienie przyrzeczeń Chrztu św. Jerycho. Odpoczynek i kąpiel w Morzu Martwym.

Dzień 4:

Wyjazd do Jafy (nawiedzenie kościoła św. Piotra), Cezarei Nadmorskiej (zatrzymanie się przy akwedukcie z czasów Heroda), Hajfy (Góra Karmel), Kany Galilejskiej (nawiedzenie kościoła) i Nazaretu (nawiedzenie Bazylika Zwiastowania i kościoła św. Józefa).

Dzień 5:

Wyjazd do Galilei: Góra Tabor, Jezioro Galilejskie: Góra Błogosławieństw, Kafarnaum, nawiedzenie kościoła św. Piotra, Tabgha: kościoła Prymatu św. Piotra, kościoła Rozmnożenia Chleba i przejażdżka łodzią po Jeziorze Genezaret.

Dzień 6:

Wyjazd do Betlejem: nawiedzenie Bazyliki Narodzenia Pańskiego, Grota Mleczna, Pole Pasterzy. Odwiedziny sierocińca (Dom Pokoju) w Betlejem. Ain-Karem, muzeum Jadwaszem, przejazd obok Knesetu (Parlament Żydowski), zatrzymanie się przy Menorze (świecznik siedmio ramienny).

Dzień 7:

Góra Oliwna. Nawiedzenie kaplicy Wniebowstąpienia w klasztorze Sióstr Benedyktynek i kościoła Pater Noster, sanktuarium Dominus flevit (Pan zapłakał) na zboczu Góry Oliwnej, Bazyliki Agonii w Ogrodzie Oliwnym, Groty Pojmania, Bazyliki Wniebowzięcia NMP i św. Anny – sadzawki Betesda.

Dzień 8:

Nawiedzenie Syjonu chrześcijańskiego w Jerozolimie: Wieczernik, bazylika Zaśnięcia NMP, kościół Galicantu św. Piotra. Mur Płaczu.

Dzień 9:

O godz. 115 wyjazd z Jerozolimy na lotnisko do Tel Avivu. O godz. 520 odlot do Warszawy. Przylot do Warszawy o godz. 820 i zakończenie pielgrzymki.

Informacje o Pielgrzymce do Ziemi Świętej

 1. Każdy z uczestników musi posiadać paszport, który ma być jeszcze ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki do kraju. Uwaga! Jeśli mają Państwo w paszporcie stempel świadczący o pobycie w Syrii, Iraku lub Libanie, konieczna jest wymiana paszportu, gdyż nie zostaną Państwo wpuszczeni na teren Izraela.
 2. Całkowity koszt pielgrzymki 9-dniowej wynosi 3.600 zł. Podane koszty obejmują: przelot samolotem, ubezpieczenie KL i NNW, zakwaterowanie i pełne wyżywienie – 3 posiłki dziennie, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, wynajem autokaru w Ziemi Świętej, bakszysz (napiwki), rejs łodzią piotrową po Jeziorze Genezaret i wjazd na Górę Tabor. Podany koszt nie obejmuje ofiary (symbolicznie 1 USD) zbieranej podczas Mszy Św. na utrzymanie danego sanktuarium. Ponadto w programie pielgrzymki odwiedzamy sierociniec prowadzony przez polskie Siostry Elżbietanki, gdzie podczas wizyty składamy dowolną ofiarę pieniężną lub dary w postaci słodyczy, czy przyborów szkolnych (według własnego uznania!!!) dla dzieci tam przebywających. Koszt nie obejmuje także obiadu w restauracji w Jerycho (17 USD).
 3. Przy zapisie należy podać następujące dane: imię i nazwisko, pesel, adres zamieszkania i nr. telefonu oraz wpłacić zaliczkę 1.000 zł. Pozostałą kwotę, czyli 2.600 zł należy wpłacić do 10 kwietnia 2017 r.
 4. Wpłaty można dokonać na konto: Zgromadzenie Misjonarzy Świętej Rodziny, Bąblin 5, 64-607 KISZEWO z dopiskiem „ZIEMIA ŚWIĘTA” nr konta bankowego: 07 1090 1391 0000 0000 3902 3880 Bank Zachodni WBK S. A. lub gotówką u ks. J. Antoniego Żebrowskiego MSF, tel. kom. 604 412 093.
 5. Każdy pielgrzym może zabrać ze sobą: bagaż rejestrowany (nadawany pod pokład) – 1 sztuka max 23 kg max 158cm (suma wymiarów dł. x szer. x wys.) oraz bagaż podręczny (zabierany na pokład) – 1 sztuka max 8 kg max 118cm (suma wymiarów 55 x 40 x 23). Proszę pamiętać, iż w bagażu podręcznym nie wolno mieć żadnych noży, nożyczek, pilniczków ani ostrych przedmiotów. Nie wolno mieć również płynów. Kosmetyki proszę włożyć do bagażu rejestrowanego. Jeśli ktoś ma lekarstwa to proszę je zabrać do bagażu podręcznego, lecz gdy jest to zastrzyk czy lekarstwa w płynie trzeba mieć zaświadczenie lekarskie, że to jest właśnie lekarstwo dla danej osoby lub włożyć do dużego bagażu.
 6. Uwagi praktyczne: Zabieramy ze sobą używane przez siebie lekarstwa, wygodne buty, nakrycie głowy przed słońcem, odpowiedni strój oraz strój kąpielowy i klapki do wody. We wszystkich sanktuariach Ziemi Świętej obowiązuje zakaz wchodzenia w szortach, w krótkich bluzkach z odkrytymi ramionami i krótkich spódnicach. Zabierajmy ze sobą tylko to, co jest konieczne i niezbędne dla nas, abyśmy nie musieli dźwigać niepotrzebnego ciężaru, tym bardziej, że mieszkamy w Starej Jerozolimie, gdzie ruch kołowy jest zamknięty i poruszamy się pieszo!
 7. Grupa nasza liczy tylko 17 osób i pragniemy w tej małej grupie stworzyć atmosferę rodzinną! Podczas pobytu w Ziemi Św. mieszkamy w jednym miejscu, tj. w Domu Polskim w Starej Jerozolimie u Sióstr Elżbietanek, w pobliżu Bazyliki Bożego Grobu. Wyjazd ma charakter pielgrzymkowy, a więc uczestniczymy w codziennej modlitwie i Mszy św. Podany program ramowy pielgrzymki może ulec niewielkim zmianom, co uzależnione jest od rezerwacji Mszy św. w poszczególnych sanktuariach Ziemi Św. Proszę wszystkich uczestników o modlitwę w intencji naszej pielgrzymki.
 8. Rozpoczęcie i zakończenie pielgrzymki będzie na lotnisku Okęcie w Warszawie. Każdy dojeżdża na lotnisko we własnym zakresie. Zbiórka w dniu wyjazdu. o godz. 2000 w hali odlotów: TERMINAL A, przy punkcie informacji D. Bardzo prosimy o punktualność !!!