Jak żyjemy?

Jak nigdy dziś współczesny człowiek jest zagubiony. Postęp techniczny, a z drugiej strony neopogaństwo: wiara tradycyjna, rytualna bez wpływu na postawę życiową. Młodzi ludzie pobierają się, by przestać się ze sobą widywać. Wyjazdy integracyjne, które integrują zespół w pracy, a rozwalają i niszczą rodziny. Liczy się to - by mieć, a nie - by być. Sakrament małżeństwa kończy się w momencie wyjścia młodej pary z Kościoła. Ogromny kryzys ojcostwa... niedocenianie roli kobiety... niedziela wyparta przez weekend... Hierarchia wartości współczesnego człowieka... a cóż to takiego? Depresja stała się chorobą naszego wieku.

Czy tak musi być?

Królestwo Boże jest w nas - mówi Jezus Chrystus. Królestwo Boże jest już tutaj na ziemi. Gdzie??? Na pewno w Domu Nazaretańskim, gdzie Słowo ciałem się stało. Proponujemy Ci spotkanie ze Świętą Rodziną. Odbuduj swoje człowieczeństwo, pozwól by Bóg na nowo przywrócił mu blask i godność. Wejdź do Nazaretu, by odpocząć, nabrać sił, odzyskać zdrowie i nauczyć się żyć swoją codziennością.

REKOLEKCJE Z POSTEM

W naszych rekolekcjach proponujemy spotkanie z Bogiem Żywym, który uzdrawia, uwalnia, uświęca. Z Bogiem, który prosi człowieka tylko o jedno: Pozwól bym mógł Cię kochać, bo tylko miłość przemienia. Pozwól, bym nauczył Cię żyć Moją Miłością w twojej codzienności.

REKOLEKCJE DLA NARZECZONYCH

Podczas takiego weekendu nie ma czasu na nudne wykłady i moralizowanie, ale jest to wspaniały czas dzielenia się życiem dzięki doświadczeniu par prowadzących rekolekcje i towarzyszącego im kapłana. Kiedy tak poznajesz siebie i drugą połowę to budzi się w tobie zachwyt i wdzięczność Bogu.

INDYWIDUALNY POBYT W KLASZTORZE

Odpocznij na pustyni Bąblińskiej. Pomożemy ci nabrać równowagi między ciałem i duchem, hałasem i ciszą, poprzez osobiste spotkanie z Jezusem we wspólnocie zakonnej. W Domu rekolecyjnym w Bąblinie jest możliwość również rozmowy z kapłanem.


REKOLEKCJE Z POSTEM REKOLEKCJE DLA NARZECZONYCH REKOLEKCJE INDYWIDUALNE