3 | ZOSTAŃ PANIE

3 | ZOSTAŃ PANIE

Tekst: Rdz 32,23-30

Ale tej jeszcze nocy wstał i zabrawszy obie swe żony, dwie ich niewolnice i jedenaścioro dzieci, przeprawił się przez bród potoku Jabbok. A gdy ich przeprawił przez ten potok, przeniósł również [na drugi brzeg] to, co posiadał. Gdy zaś wrócił i został sam jeden, ktoś zmagał się z nim aż do wschodu jutrzenki, a widząc, że nie może go pokonać, dotknął jego stawu biodrowego i wywichnął Jakubowi ten staw podczas zmagania się z nim. A wreszcie rzekł: Puść mnie, bo już wschodzi zorza! Jakub odpowiedział: Nie puszczę cię, dopóki mi nie pobłogosławisz! Wtedy [tamten] go zapytał: Jakie masz imię? On zaś rzekł: Jakub. Powiedział: Odtąd nie będziesz się zwał Jakub, lecz Izrael, bo walczyłeś z Bogiem i z ludźmi, i zwyciężyłeś. Potem Jakub rzekł: Powiedz mi, proszę, jakie jest Twe imię? Ale on odpowiedział: Czemu pytasz mnie o imię? – i pobłogosławił go na owym miejscu.

Wprowadzenie 

Puść mnie bo już wschodzi zorza. Jakub odpowiedział: nie puszczę Cię dopóki mi nie pobłogosławisz.

Autor biblijny w tym krótkim fragmencie przedstawił Jakuba jako osobę zdeterminowaną. Jakub nie chciał aby Bóg odszedł z Jego życia, ale aby przynajmniej pozostał z nim w swoim błogosławieństwie.

Moje spotkanie z Bogiem. Na ile jest we mnie determinacji na rozmowie z Bogiem? Na ile pragnę aby Bóg pozostał w moim życiu?

Spojrzę na moją przeszłość i postaram się zobaczyć te chwile w moim życiu w których bardzo zależało mi na Bogu. Zobaczę te chwile, w których prosiłem aby Bóg pozostał ze mną. Jakie to były chwile? Jakich sytuacji dotyczyły w moim życiu?

Analizując moje życie postaram się odpowiedzieć sobie na pytanie: dlaczego pragnę aby Bóg pozostał w moim życiu? Czy tylko oczekuję od Boga aby zawsze mi błogosławił? Czy pragnę aby Bóg był ze mną w każdym momencie mojego życia? Kim jest dla mnie Bóg? Kimś kto powinien zawsze mnie wspierać, czy Kimś kto jest ze mną i ja dzielę się z Nim moim życiem?

Przykład determinacji Jakuba może być motywacją dla mnie, abym i ja tak samo pragnął obecności Boga w moim życiu. Nie tylko w czasie mojej modlitwy ale aby Bóg był ze mną w każdym momencie mojego życia.

  • Medytacja 1 – W jakich momentach mojego życia i dlaczego zależało mi na Bogu?
  • Medytacja 2 – Kim jest dla mnie Bóg w moim codziennym życiu?
  • Medytacja 3 – Kim chciałbym aby Bóg był w moim życiu?

SZYBKI KONTAKT

GODZINY PRACY

Poniedziałek – Piątek

800 – 1500

TELEFONY

KONTO BANKOWE

Bank Pekao S.A.

PL 16 1240 3725 1111 0010 9512 5632

IBAN: PL | Kod SWIFT/BIC: PKOPPLPW