6 | DROGA MOJEGO ŻYCIA

6 | DROGA MOJEGO ŻYCIA

Tekst: J 14,1-6

Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie. W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem. Znacie drogę, dokąd Ja idę. Odezwał się do Niego Tomasz: Panie, nie wiemy, dokąd idziesz. Jak więc możemy znać drogę? Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.

Wprowadzenie 

Jest wiele różnych obrazów określających życie człowieka. Jednym z takich obrazów jest droga. Otóż w momencie narodzenia człowiek rozpoczął drogę swojego życia. Tak więc każdy dzień jest odkrywaniem i realizowaniem tej drogi.

Człowiek w wędrówce drogą swojego życia szuka obrazów, które pomogłyby mu w jego codziennym życiu. Dla nas wierzących Jezus jest pomocą na drodze naszego życia.

Jezus sam powiedział, że jest Drogą. A wiec nie muszę szukać w ciemności jak mam przejść przez moje życie, bo Jezus ukazuje mi drogę mojego życia.

Ale czym mam wypełnić to moje codzienne wędrowanie? I znowu Jezus mi podpowiada: Prawdą. Prawdą to znaczy być Prawdą dla siebie, być Prawdą dla drugiego człowieka i być Prawdą dla otaczającego świata. Jeżeli będę wędrował Drogą którą jest Jezus i jeżeli wypełnię moje wędrowanie Prawdą to będę Żył. Każda chwila mojego istnienia napełni się życiem i wtedy zrozumiem kim jestem i dlaczego istnieję.

  • Medytacja 1 – Jaka jest droga mojego życia?
  • Medytacja 2 – Jak jest moja prawda?
  • Medytacja 3 – Jest dla mnie Jezus Drogą, Prawdą i Życiem? Jakie to ma dla mnie znaczenie?

SZYBKI KONTAKT

GODZINY PRACY

Poniedziałek – Piątek

800 – 1500

TELEFONY

KONTO BANKOWE

Bank Pekao S.A.

PL 16 1240 3725 1111 0010 9512 5632

IBAN: PL | Kod SWIFT/BIC: PKOPPLPW